» TEREYAĞ EKMEK Tekniği

Yayınlanma Zamanı: 2009-12-29 17:34:00

cepkpss, 2011 soru ve cevaplar, 2011 kpss soru ve cevaplarcepkpss, 2011 soru ve cevaplar, 2011 kpss soru ve cevaplarKPSS GY/GK VE EĞİTİM BİLİMLERİ ONLİNE TESTLERİMİZİ ÇÖZDÜNÜZ MÜ?? TESTLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ...

cepkpss, 2011 soru ve cevaplar, 2011 kpss soru ve cevaplarcepkpss, 2011 soru ve cevaplar, 2011 kpss soru ve cevaplarKPSS GY/GK VE EĞİTİM BİLİMLERİ VİDEOLU KONU ANLATIMLARIMIZA BAKTINIZ MI? VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ..
TEREYAĞ EKMEK 

  • Verilen bir problem soru yada konu üzerinde öğrenciler önce tek başlarına düşünür daha sonra arkadaşları ile bir araya gelerek düşüncelerini tartışır.
  • Ulaştıkları sonucu sınıfa sunarlar.İlk aşamada düşüncelerini kaydetmeleri istenebilir.
  • Tüm öğrencilerin aktif olmasını sağlar.Birinci aşamanın üzerine tekrar konuşma fırsatı verdiği için bu adı almıştır

Tereyağ – Ekmek tekniğinin uygulanmasına ilişkin bir örnek:

Çevre sorunlarının izlendiği bir derste, kısa bir girişten sonra öğretmen “Bunların dışında sizin gözlediğiniz sorunlar var mı?” diye bir soru yöneltebilir. Öğrenciler, önce kendi gözlemlerini bir yere not ederler. Daha sonra başka arkadaşlarıyla bir araya gelerek birbirlerinin notlarını gözden geçirerek onlar üzerinde konuşurlar. Tereyağı-ekmek:önce tek başına düşünür soruyu-konuyu,sonra arkadaşlarıyla bir araya gelerek fikir paylaşır..ilk düşünce ekmek,arkadaşlarıyla olan tereyağı.


2915
0
0

Etiketler : TEREYAĞ EKMEK Tekniği,kpss,kpss 2010

Aradığınızı bulamadıysanız Aşağıdaki çubuğa aramak istediğiniz kelimeyi yazın.. .

Sizin Yorumunuz:

Duyuru
İSTEK VE ŞİKAYETLERİNİZ İÇİN İLGİLİ SAYFAYA YORUM YAZMANIZ YETERLİDİR. BAŞARILAR..