sponsorlu bağlantılar

abc

2010 Kpss Kopya Skandalı..

sponsorlu bağlantılar

es

Bilecik'te, KPSS sorularını gizli kamerayla çekip cevaplarını para karşılığı cep telefonuyla imtihana girenlere gönderen şebeke, polis tarafından çökertildi.

Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) başladığı saatlerde Bilecik Emniyet Müdürlüğü ekipleri bir otele baskın düzenledi. Otel odasında 2 kişinin dizüstü bilgisayar, cep telefonu ve dinleme cihazları ile kendilerine gönderilen soruları çözüp cevapları telefonun diğer ucundaki şahıslara gönderdiğini tespit eden ekipler, operasyonu genişletti. Otel odasındaki şahısların ifadeleri doğrultusunda, Bilecik Üniversitesi İşletme Fakültesi ve Endüstri Meslek Lisesi önünde tedbir alındı. Okulların kapısında bekleyen polis, sınavda olan Orhan B. ve Erol T.'yi yakaladı. Okulun önündeki 06 DY 135 plakalı aracın içindeki 2 çete üyesini de yakalayan ekipler, daha sonra organizasyonu yapan 2 kişiyi otel girişinde gözaltına aldı. http://cepkpss.blogcu.com

Yapılan operasyonda, Mehmet Ali B. ile birlikte Tuncay A., Yavuz Ç., Orhan B., Mesut K., Erol T., Mahsun K. ve Yakup S.'den oluşan 8 kişilik kopya çetesi çökertildi. Şahısların Diyarbakır ve Iğdırlı olduğu, sadece birisinin Bozüyüklü olduğunu belirleyen ekipler, olayın PKK bağlantısı olup olmadığını araştırıyor. http://cepkpss.blogcu.com

Elebaşılığını Mehmet Ali B.'nin yaptığı çetenin elemanları Orhan B. ve Erol T.'nin sınava girerek A ve B kitapçıklarının http://cepkpss.blogcu.comsorularını minik kamera ile çekip bluetooth ve okulun yanında bulunan 06 DY 135 plakalı otomobilin içindeki vericiler sayesinde oteldeki elemanlara aktardığı öğrenildi. Görüntülü bir şekilde soruları alan elemanların, cevapları daha önce para karşılığı anlaştığı kişilere gönderdiği tespit edildi.

Çete elemanları, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Çetenin kimlere kopya verdiği ise teknik inceleme sonunda belli olacak. Ancak polis sınavın başladığı saatlerde operasyon yaptığı için, çetenin soruları çözüp henüz cevapları göndermeden yakalandığı öğrenildihttp://cepkpss.blogcu.com.

 

0
0
cepkpss.blogcu.com, google artı

Aradığınızı bulamadıysanız Aşağıdaki çubuğa aramak istediğiniz kelimeyi yazın.. .

Arama Motoru Yükleniyor..

Yorum yaz egitimhaaneİçerik hakkındaki görüşleriniz ve istekleriniz için aşağıdaki yorum formunu kullanabilirsiniz.

Yorum yapabilmek için Facebook, Hotmail veya Yahoo hesabınızdan giriş yapmış olmanız gerekir..